Facebook

Indie

By on wrz 7, 2013 in nasze indie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Taka wyprawa zaczęła mi się marzyć już, gdy miałam 16 lat, ale z roku na rok wydawała się coraz bardziej nierealna… Co prawda bez trudu można było przez ten czas uskładać na bilet (no tak, nie wspomniałam jeszcze, że mam już 31 wiosenek:) ), wsiąść w samolot i z biurem podróży zobaczyć piękne miejsca w stylu zatłoczonego Taj Mahal, z nudnym przewodnikiem spędzać całe dnie w autobusie, żeby czasem nie zaburzyć harmonogramu zwiedzania. Z wywieszonym językiem, przetartymi „szlakami” turystycznymi biegać przez 7 dni ( cudowne Indie w pigułce…:/), a potem odpoczywać w luksusowym hotelu na Goa i cały tydzień przeleżeć na plaży. O NIE!!! W taki sposób nie da się poczuć Indii. I niewiele jest osób, które chcą je poczuć w taki sposób jak ja. Aż pewnego dnia pojawił się ON i powiedział „Jedziemy!!!” :)
No i jedziemy!!! Mimo, że do lutego jeszcze tyle czasu, to za za każdym razem jak sobie o tym przypomnę jestem strasznie podekscytowana! Na początek mnóstwo lektury (w sumie to cały czas coś czytam, jak tylko mam wolną chwilę) i zdobywania informacji „gdzie się da” :) na tę okoliczność powstał mały podręczny „indyjski” notesik:
>>>> zdjęcie notesiku<<<<
Szybko jednak stwierdziłam, że wszystkiego w nim zapisać się nie da, więc zaopatrzyłam się w dwa przewodniki:
naszeindie-przewodnik-po-indiach-jaki-wybrac

Sugerowałam się oczywiście bardzo przydatnymi wskazówkami doświadczonych podróżników, którzy na pierwszym miejscu stawiają wydawnictwo Lonely Planet, jako najbardziej wiarygodne i aktualne (niestety ku niezadowoleniu Szymona nie ma on zbyt wielu obrazków :) ). Drugi wybrałam więc sama, kierując się prawie wyłącznie dużą ilością ilustracji ;).
Następny etap, który nas czeka, to zakup biletów, szczepionki i aktualizacja paszportu :) Aha i jeszcze prowizoryczna mapka miejsc, które chcemy odwiedzić. Prowizoryczna, bo w każdej chwili oczywiście mogą nam się zmienić plany :).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress